Narativy rozplétající konspirace kolem smrti Usámy bin Ládina

Z Atlas konspirací
Přejít na:navigace, hledání

Usáma bin Ládin byl objeven a zabit v Pakistánu vojáky speciálních sil Námořnictva Spojených států amerických (Navy SEALs) v roce 2011. I přesto se kolem jeho úmrtí traduje několik konspiračních teorií. Většinu z nich velkou měrou podpořil fakt, že se američtí vojáci zbavili těla hledaného teroristy do moře, tudíž nešlo prokázat skrze DNA a další vyšetřování, že je to skutečně on.

Jedna z teorií, kterou ve vysílání Russia Today prezentoval známý americký konspirátor Alex Jones, tvrdí, že Usáma bin Ládin byl v době své oficiální smrti již 10 let mrtvý, ale jeho tělo bylo uchováno v tekutém dusíku, aby mohlo být použito dle potřeby americké propagandy a politické agendy, která potřebovala udržet konflikt na Blízkém východě co nejdéle živý.

Jedna z teorií říká, že oznámení o pravém datu smrti Usámy bin Ládina nemohla být uveřejněna, protože by kolidovala se svatbou prince Williama a Kate Middleton.

Další teorie říkají, že celé video a fotografie jeho zajetí je podvrh a že Usáma bin Ládin stále žije.

Původ: USA

Domácí zdroje

Server Zvědavec: Vysoký vládní insider: Bin Laden zemřel v roce 2001 http://zvedavec.org/komentare/2011/05/4377-vysoky-vladni-insider-bin-laden-zemrel-v-roce-2001.htm