NASA nikdy nepřistála na Měsíci, vše se natáčelo ve studiu

Z Atlas konspirací
Přejít na:navigace, hledání

Tato konspirační teorie se poprvé objevila v roce 1976 v knize "" We Never Went to the Moon: America's Thirty Billion Dollar Swindle"" amerického spisovatele Billa Kaysinga.

Kaysing tvrdil, že člověk nemusí být vzdělaný astrofyzik či letecký inženýr, aby poznal, že na přistání spousta věcí nesedí. Ve své knize uvádí, že NASA neměla potřebnou technickou výbavu a dovednosti, aby poslala člověka na Měsíc a nechala ho tam bezpečně přistát. Dále zpochybnil pravost fotografií z přistání a povrchu Měsíce a poukázal na zvláštní optické nesrovnalosti, které se na nich objevují.

Další obvyklé narativy zpochybňující pravost přistání se věnují vlajce a jejímu ""povlávání"" ve vakuu, ostrosti stop astronautů, chybějícímu horizontu a dalším aspektům pobytu ve vesmíru, které by měly být pro člověka za jakýchkoliv podmínek neslučitelné se životem.

Kaysing je považován za iniciatora vzniku hnutí, které sestává z lidí, kteří jsou přesvědčeni, že se přistání na Měsíci nikdy nestalo (Moon hoax movement) a bylo natočeno v hollywoodských studiích.

Původ: kniha We Never Went to the Moon: America's Thirty Billion Dollar Swindle (1976)

Autor: Bill Kaysing


Domácí zdroje

Server Časopis Šifra: Muž, který neviděl hvězdy. Jak to bylo s přistáním na Měsíci?

Server Protiproud: Výročí letu Apollo 13 znovu otevírá nezodpovězené otázky: Velký skok pro lidstvo, nebo jen špatně zrežírovaný podvod? Patnáct důvodů proč člověk na Měsíc zatím nikdy nevstoupil

Server Česko aktuálně: NASA na Měsíci nikdy nepřistála!

Server Svobodné noviny: Ruský kosmonaut Leonov potvrdil, že americký let na Měsíc byl dotočen ve studiu