Adolf Hitler nezemřel v bunkru

Z Atlas konspirací
Přejít na:navigace, hledání

Konspirační teorie tvrdí, že Adolf Hitler, jeden z největších diktátorů světa, nezemřel vlastní rukou v bunkru uprostřed Berlína, jak tvrdí zpráva britských tajnýc služeb z roku 1945, ale že uprchl a pravděpodobně se po válce skrýval v Jižní Americe. V bunkru měl dle konspiračních teoretiků zemřít Hitlerův náhradník.

Podle jedné z verzí, kterou proklamuje novinář Gerard Williams ve své knize Grey Wolf i ve stejnojmenném filmu, celou konspiraci naplánoval Martin Bormann. Tomu k úspěšnému dokončení celé operace, tj. přestěhování Hitlera, Evy Braun a dalších devíti nacistiských pohlavárů pomohla součinnost vlády Juana Peróna.

I přesto, že konspirační teoretikové tvrdí, že jen nacisté, největší propagandistická velmoc té doby, mohli zvládnout zakrýt tak masivní operaci, tato teorie byla již několikrát vyvrácena historiky i experty z dalších vědních oborů.


Zdroj: "Gerrard Williams: Grey Wolf https://www.netflix.com/title/80118873"

Domácí příklady

Server Česko aktuálně: Mohl Hitler opravdu dožít v Argentině?, který převzal článek ze serveru serveru PročProto: Mohl Hitler opravdu dožít v Argentině?, který přeložil článek z rusky psaného serveru Тайны ХХ века: Когда и где умер Гитлер?